Patyrę vestuviu vedejai iš tiesų galėtų būti lengvai ir jų organizatoriais, kadangi vestuvių virtuvė jiems būna puikiai pažįstama. Jie gerai žino, kaip dažniausiai viskas vyksta ir atpažįsta įprastas vestuvių dalis. Ką reikėtų apie vestuvių scenarijų žinoti tiems, kas juos galvoja, ir ką žino vedėjas, bet ko galbūt nežino pirmą kartą vestuves keliantys jaunieji?
Scenarijus – pirmiausia vestuvių vedėjui
Visų pirma, nesvarbu, ar vestuves organizuoja samdyti organizatoriai, ar patys jaunieji, tačiau reikėtų pasirūpinti, kad vestuviu vedejai gautų scenarijų patys pirmieji, vos tik jį turėsite. Na, o jeigu manote, kad normalų scenarijų turėsite apskritai tik likus valandai iki vestuvių, tai duokite vedėjui kad ir tą neišbaigtą. Įsivaizduokite save, tarsi jūs turėtumėte eiti vesti renginio. Ar norėtumėte jo dalis sužinoti, likus 10 minučių iki renginio, ar norėtumėte tai sužinoti likus 10 dienų iki jo? Žinoma, kad kuo anksčiau, tuo geriau, kadangi tuomet galėsite skaitydami scenarijų galvoti apie jį, sumąstyti tinkančių pokštų, sąmojų, būdų, kaip susieti vieną dalį su kita, parepetuosite sunkiai ištariamas pavardes ir pan. Tad vienas su vestuvių scenarijumi susijęs svarbus dalykas yra tas, kad reikia kuo anksčiau jį arba jo juodraštį duoti vestuvių vedėjui.
Kaip tinkamai apskaičiuoti laiką
Taip pat planuojant scenarijų reikėtų pagalvoti apie laiką. Kiek laiko kokia dalis iš tiesų turėtų trukti. Jeigu neturite patirties organizuodami renginiui, gali būti, kad sugalvosite daug dalykų, tačiau neįvertinsite, kaip ilgai jie truks. Dažniausiai tie, kas organizuoja kažką pirmą kartą, viską sukuria taip, kad renginio dalys vėliau labai užsitęsia. Tad prie kiekvienos dalies rašykite laiką, kiek jūsų manymu ta dalis truks. Tada prie to laiko dar pridėkite dar bent 40 proc. duotojo laiko, ir sužinosite, kiek laiko iš tikro tai truktų.
Ką daryti, kad publika nenuobodžiautų
Geri vestuviu vedejai moka prajuokinti publiką, pravesti linksmų žaidimų ir padaryti šventę smagia. Tačiau tą padaryti gali būti labai sunku, jeigu scenarijus yra mirtinai nuobodus. O tokiu jis tampa dėl netinkamai pasirinktų renginio dalių, dėl netinkamo jų surikiavimo arba dėl per ilgų renginio dalių. Pavyzdžiui, jeigu ruošiamas svečių prisistatymas, tai geriau neliepti visiems atsistoti ir po vieną 15 minučių kalbėti, nes bus nuobodu ir truks ilgai. Verčiau per 30 minučių linksmo žaidimo metu priversti visus susipažinti. Apskritai, reikia paruošti linksmų įtraukiančių veiklų, tačiau neversti visų nuolat jas veikti.