Norintiems apsigyventi sodo nameliuose, vasarnamiuose, sunkiausiu iššūkiu, be jokios abejonės, bus namo pridavimas, kada bus keičiama namo paskirtis iš vasarnamio į gyvenamąją. Juk visgi nelengva padaryti taip, kad norimas namas būtų tikrai šiltas ir nepralaidus šilumai, jeigu jį statant, tokių poreikių nebuvo. Tad nenuostabu, kad ne vienam žmogui tai tampa iš tiesų sudėtinga užduotimi.
Sodo namelis arba vasarnamis – jo ypatumai
Kuo skiriasi sodo namelio arba vasarnamio termovizija nuo gyvenamojo namo? Padarę tokią nuotrauką, matytume, kad sodo namelis visai nelaiko šilumos. Nors jame galbūt yra židinys, krosnis, tačiau visgi tai skirta jaukumui palaikyti. Vėsesnį vasaros ar pavasario vakarą kartu susėsti prie židinio ir pasižiūrėti, kaip traška malkos. Tačiau išlaikyti šilumą name ilgai nepavyks. Veikiausiai namo sienos ir sistemos nėra apšiltintos. Tikriausiai ir stogas kuo puikiausiai praleidžia visą šilumą. Taip statyti namai buvo paruošti lietuviškoms vasaroms, na, pavasariams, kada irgi vyksta sodo darbai. Dėl to sodo namelius dar vadiname vasarnamiais. Juk ten vieta, pritaikyta poilsiui gamtoje, šiltuoju metu. Kyla klausimas, jeigu jau buvo statomas namas, tai kodėl gi jo negalėjo pastatyti geresnio, tikrai ne vienadienio ir perpučiamo, o iškart apšiltinto? Galbūt tas, kas statė, negalvojo, kad kada nors norės ten gyventi ištisus metus. O tai, ar statai namą apšiltintą, ar vasarnamį, labai ženkliai atsispindi kaštuose. Kaina šiltinimo, geresnių medžiagų, yra tikrai didžiulė. Juk visi žino, kad būtent statybos mūsų krašte visuomet kainuoja brangiai.
Visa šiluma išeitų per sienas
Taigi, jeigu vyktų tokio namelio namo pridavima, nieko gero nepamatytume. Visa šiluma eitų kiaurai visas vietas ir toks namelis, įvertintas kaip gyvenamasis namas, negautų net žemiausios energinio sertifikavimo klasės. O juk jos, kuo toliau, tuo labiau griežtėja.
Neleidžia ir įstatymai
Tiesa, ne tik termovizija čia kištų kojas ir siūlytų savo reikalavimus. Ne ką mažiau svarbu ir įstatymai, kurie dabar turi nusistatę tam tikrą būdą, kaip atskirti, kur galima gyventi, kur ne. Daug kas priklauso nuo sklypo. Jeigu jis nėra gyvenamosios paskirties, jeigu ten neatvesta pakankamai gera kanalizacija, vandentiekis, tuomet ir gyventi negalima. Papratai, jeigu sodo nameliai gali būti apgyvendinti kaip namai, sodų bendrijos greitai sunyksta. Tačiau ten gyventi ne taip ir patogu, nes nėra net patogaus pravažiavimo. Kita vertus, taip besiplečiant miestų teritorijoms, kadaise tarytum toli stovėję namai dabar ima atrodyti vos ne pačiame centre.
Manau pasirūpinus tinkamu nuotekų valymu būtų galima gyventi ir sodo namelyje su visais patogumais. https://technobaltic.lt/lt/produktai/fekaliniai-siurbliai-nuoteku-siurbliai/