Kaip prižiūrėti šiltnamį

Šiltnamis sodeRūpestingai prižiūrimi šiltnamiai gali ant jūsų stalo patiekti nuostabių daržovių. Tada šiltnamiai kaina iškart ir atsiperka, nes jums tarsi nemokamai suteikia puikų naminį maistą, organiškai išaugintą. Visgi neapsirikite – šiltnamiai patys vaisių ir daržovių neves. Jeigu norėsite kažką užsiauginti, pirma reikės tinkamai pasodinti, o paskui prižiūrėti. Kokia yra įprasta šiltnamio priežiūra?

Pavasarinis šiltnamio sutvarkymas

Kiekvieną pavasarį reikia sutvarkyti šiltnamį. Sukasti, perkasti ir išpurenti žemę. Taip pat ją sudrėkinti ir patręšti. Jeigu jau spėjo užaugti nepageidaujamos piktžolės – jos iš ten greičiau išmesti lauk. Tada aišku prasideda ir sėja. Morkas, ridikėlius, krapus ir panašias daržoves sėjame, o didesnes sodiname. Tarkime, pomidorų, agurkų daigai kišami į šiltnamio žemę jau paauginti prieš tai.

Augalų praretinimas

Visi šiltnamiai pavasarį turi būti retinami. Kol dar nėra užaugęs derlius ir jo natūraliai dar nevalgome, jau reikia retinti augalus tiesiog tam, kad jie mažiau užimtų vietos ir visi tilptų. Jeigu žemėje spausis labai tankiai pasėti ridikėliai, tuomet teks matyti, kaip išauga jų didžiuliai lapai (nes išorėje daugiau vietos nei po žeme), o žemėje vietoje ridikėlių taip ir lieka tik sėklos.

Ravėjimas

Šalia augančios piktžolės pasiima reikalingas medžiagas iš žemės (vandenį, mineralus), todėl tai, kas neprašytas įsitaiso augti lysvėje, vadiname piktžolėmis. Nors kitur, kitu atveju augantys tokie augalai galėtų vadintis veja ar gėlėmis. Tačiau norėdami užauginti maistingas daržoves, mes stengsimės išravėti kitus augalus ir leisti joms augti pačioms. Tad ravėti šiltnamį reikėtų nuolat, o geriausia yra jo išvis neapleisti ir išrauti piktžoles, vos jos pradės matytis.

Apsauga nuo parazitų

Jeigu į jūsų šiltnamį dažnai užsuks nekviesti svečiai, tokie kaip sraigės, turkliai ar kokie vabalai – turėsite ieškotis apsaugos nuo parazitų. Tam padeda įvairūs purškiami preparatai ar liejami su vandeniu. Tik prieš tai pakankamai pasidomėkite, kad jums nepakenktų visai augalų kokybei. Laistymas bei augalų raišiojimas taip pat yra jų priežiūros šiltnamyje dalis.

Vaisių nuskynimas

Sakote, derliaus nuėmimas jau yra nebe šiltnamio priežiūra? Jeigu tai visiškai paskutinio grobio susirinkimas, tai gal. Tačiau tada, kai daržovių augimo eigoje vis nuskinate po kokį pomidorą, agurką ar patisoną, o gal dar ir nuskinate kokią nors nereikalingą šakelę, jūs leidžiate augalams neišsikeroti per daug, ir vesti tikrai didelius vaisius. Tuomet visa jų energija ir syvai būtent ir telksis tam tikruose taškuose – likusiuose, dar augančiuose ir nokstančiuose vaisiuose, daržovėse.

Vienas atsiliepimas apie “Kaip prižiūrėti šiltnamį

  1. Kokybiškas šiltnamis yra labai svarbu- reikia geros vėdinimo sistemos, kad augalai gautų CO2, kuris skirtas fotosintezei, taip pat turi būti ir sandarumas vėsesniu periodu ir nepamirškime laistymo/drėkinimo sistemų. Auginau paprikas( https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/paprikos ), o jos yra labai jautri daržovė, todėl geras šiltnamis ir kokybiškos sėklos lemdavo derliaus sėkmę.

Palikite atsiliepimą