Kai kažkas skiriasi, apie tai sužino ir šeima, ir draugai, kažkas anksčiau, kažkas vėliau. Jeigu matote, kad pastaruoju metu draugės ar draugo interesai tapo skyrybos internetu, suprantate, kad meilės pasaka tikriausiai jau baigiasi. Kokia yra teisinga draugų funkcija, kai skiriasi artima šeima? Ką sakyti, ką daryti? Ar kištis, ar palaikyti, ar smerkti? Ar kalbėti apie tai, ar leisti jiems skirtis, nes „tai jų pačių reikalas“? Tokius klausimus sau užduoti būtinai reikia, o dar geriau – iškart pasinaudoti patarimais ir žinoti, ką turite daryti per draugų skyrybas.
Paprašyti draugų nieko neslėpti
Kartais draugams būna aišku, kad skyrybos internetu jau vyksta, tačiau pora nieko nesako. Galbūt ir jie nežino, kaip pranešti, kad nors visai dar neseniai visi „metėtės ant vestuvinės dovanos“, tačiau dabar jau viskas baigta. Jiems nemalonu, nes tarsi jus apgaudinėja, jums nemalonu, nes nuo jūsų slepia. Draugystėje atvirumas labai brangus. Todėl, jeigu įtariate, kad kažkas ne taip, iškart ir paklauskite. Bus lengviau visiems.
Nuspręsti, koks bus jūsų santykis su draugais išsiskyrus
Galbūt jus tuojau pat ims kamuoti dvejopai jausmai: ji jūsų draugė, tad turėtumėte ją palaikyti, tačiau žinote, kad jis taip pat jums per kurį laiką tapo draugu, jūsų draugė pasielgė labai negarbingai, bet ją turėtumėte palaikyti dėl stiprios draugystės ir pan. Svarbu stabtelėti ir paklausti savęs, ką jaučiate, ką iš tiesų palaikote, su kuo galėsite ir toliau draugauti ne veidmainiaudami, su kuo galėsite draugauti tik po tam tikro pokalbio. Nors šios skyrybos ir nėra jūsų gyvenimo skyrybos, tačiau jos jus liečia, veikia, formuoja jūsų draugų vertybinį paveikslą ir jūs galite tvirtai sau atsakyti, kas toliau. Jeigu turite stiprius principus ir vertybes – neslėpti jų. Kai kurie žmonės netoleruoja neištikimybės, negarbingo elgesio, net jeigu taip pasielgia šeimos nariai, draugai. Jeigu tai panašu į jus, tegul jūsų draugai žino, kodėl galbūt nebenorėsite ateiti į jų gimtadienį. Neturite ir jaustis kalti (ką galbūt jausite), kad nebenorite bendrauti. Gal po kažkurio laiko situacija pasikeis, pamatysite.
Suteikti pagalbą, jeigu jos reikia
Išklausyti, kai to prašo, kai vyksta skyrybos internetu – tai vienas dažniausių dalykų, kuriuos reikėtų padaryti, norint padėti draugams, kuriems norite padėti. Dar gali prireikti ir kitokios: suteikti prieglobstį, paskolą, pasaugoti vaikus, iškviesti policiją, rekomenduoti teisininkus ir t. t.