Per milijonus metų iš spygliuočių medžių sakų susidarė mums gerai žinomas, baltijos auksu vadinamas – gintaras. Šiuo metu priskaičiuojama apie 200 gintaro rūšių, o gintaro papuošalai žmonių vertinami dėl savo grožio, o holistinės medicinos – dėl antgamtiškų galių. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie skirtingas gintaro rūšis bei jų savybes.
Plačiausiai paplitęs ir geriausiai žinomas – baltijos gintaras. Susidaręs prieš maždaug 50 milijonų metų, kai ant žemės nuo medžių krito ir kietėjo sakai. Kartais gintaro gabaliukuose randami įstrigę vabzdžiai, o patys gintarai tuomet vadinami inkliuzais. Pati rečiausia rūšis – baltasis arba karališkasis gintaras. Jis sudaro vos 1-2 procentai visų randamų gintarų. Sakoma, kad tokie gintaro papuošalai – apyrankės, karoliai ar žiedai, žmogui gali padėti susitelkti ir dirbti kryptingai. Jis yra lengvesnis, sunkiau apdirbamas ir žinoma brangesnis. Apskritai, gintaro kainą lemia jo spalva, skaidrumas (kuo skaidresnis, tuo jis brangesnis), ar turi savyje inkliuzų.
Gaminant papuošalus gintaras apdirbamas, dažnai parduodamas kartu su auksu, sidabru ar oda. Jį mėgsta tiek vyrai, tiek moterys. Ypač paplitęs juodasis gintaras – dažnas, kiek pigesnis, populiaresnis tarp vyrų nei moterų. Jei renkatės papuošalą, pagalvokite ar norite išsiskirti ar tik kukliai pasipuošti. Kokiomis progomis nešiosite ir kokia spalva jums labiausiai tinka. Prie ilgos suknelės tinka ilgi karoliai, o jei norisi ryškesnio akcento, galite rinktis žalio ar raudono gintaro auskarus. Deriniai su sidabru būna lengvesni, jaunatviškesni, tinkantys visoms progoms.
Sakoma, kad gintaras turi savyje gydomųjų savybių – sustiprinti imunitetą, padėti nuo dantų skausmo, sumažinti stresą, padėti nusiraminti, susikaupti. Taip pat yra manoma, kad gintaras gali padėti augti dantims vaikams. Tiesa, jis neturėtų būti naudojamas kaip alternatyva medicinai, todėl prieš priimdami sprendimus susijusius su sveikata, visada pasitarkite su savo gydytoju ir išgirskite jo nuomonę.
Apibendrinant, gintaras yra dailus, visame pasaulyje vertinamas akmuo, iš jo gaminami įvairūs papuošalai moterims bei vyrams, tinkantys nešioti įvairioms progoms, visų amžių žmonėms. Alternatyviojoje medicinoje vertinamas dėl savo gerųjų savybių.