Bradfordo universitete (Jungtinė Karalystė) atlikta studija, kuria bandyta atsakyti į klausimą ar veido išraiškas šypsojimosi metu apsprendžia mūsų lytis. Nors automatinis lyties nustatymas pagal statinius vaizdus (nuotraukas) jau seniai ne naujiena, naujasis tyrimas skiriasi tuo, kad tyrė veido dinaminį bruožų kitimą šypsenos formavimosi metu ir kaip tai skiriasi tarp moterų ir vyrų.
Tirti 109 asmenys (69 moterys ir 40 vyrų), kurių veidai buvo suskirstyti į 49 zonas, pagrinde aplink akis ir burną. Iš pradžių buvo nufilmuotos tyrimo dalyvių šypsenos, o vėliau kompiuterizuotu būdu fiksuoti šių zonų kitimai, analizuojant kaip ženkliai ir kokiu greičiu kito atstumas tarp minėtų zonų, judant veido raumenims šypsenos formavimosi metu.
Atlikus šypsenų palyginimą, eilinį kartą konstatuotas faktas, kad moterų šypsenos yra išraiškingesnės, platesnės, kadangi jų burnos ir lūpų plotas yra didesnis nei vyrų.
Pagal sukurtą algoritmą kompiuteris, išanalizavęs 109 video medžiagoje užfiksuotas šypsenas, teisingai atpažinti besišypsančiojo lytį sugebėjo net 86% atvejais. Tyrimo komandos tvirtinimu, tikslumo procentas gali būti nesunkiai pagerintas, kadangi tyrimas koncentravosi ne į programinės įrangos tobulinimą, o patį principą. Tyrėjų teigimu, toks metodas galbūt netgi galėtų būti pritaikytas naujos kartos biometriniam atpažinimui, kadangi nepriklauso nuo vienos ypatybės, yra unikalus individui, todėl jį būtų labai sunku imituoti ar pakeisti. Kaip panaudojimo pavyzdį tyrimo autoriai nurodo galimybę identifikuoti net ir lytį pasikeitusius ar plastinę veido operaciją pasidariusius asmenis.