Lieknėjimo ir sporto pasaulyje, mitais gali būti apipintas ir l karnitinas, ir kitos medžiagos, ir metodai, ir patarimai… Lengva tiesą interpretuoti savaip, kuomet gyvename tokiame informacijos pertekliuje ir sunku prisikasti iki teisingų šaltinių. Štai keletas populiarių mitų apie lieknėjimą, sportą ir maisto papildus. Mitai ir jų paneigimas.
Nėra veiksmingų preparatų
Pirmasis mitas prieštaraus antrajam. Tačiau taip yra dėl to, kad kraštutinumai ir yra mitas. Štai l karnitinas – tai medžiaga, kuri neprivalo būti visiškai veiksminga tuomet, jeigu nesuprantame, kaip ją naudoti. Mitas sako, kad visokie maisto papildai išvis nieko nekeičia. Realybė sako – keičia, jeigu suprantame, kaip reikia tuos papildus naudoti, vartoti. O iš tiesų, kaip? Reikėtų pasidomėti, kuomet juos perkame ar planuojame pirkti, ir pagalvoti, ar tas visas prie žvaigždutės išvardintas papildomas sąlygas, reikalingas preparato veikimui, sugebėsime užtikrinti. Ar tikrai galėsime pasirūpinti, kad būtų organizmas aprūpintas kažkokiomis medžiagomis. Ar užtikrinsime kalorijų deficitą, jeigu norėsime, kad veiktų tokie riebalų degintojai, kaip l karnitinas? Ar tikrai galėsite pakankamai judėti, sportuoti? Tai svarbūs klausimai, kuriuos būtinai turėsite sau užduoti, kitaip nieko nebus. Taigi, jeigu norite, kad preparatai būtų veiksmingi, tuomet turite keisti gyvenimą.
Preparatai padarys viską už jus
Ta pati situacija ir netikslumas, kuomet tikimasi, kad l karnitinas ar kitas papildas viską nudirbs už jus. Jums tarsi išvis nieko nereikės daryti, tik tabletę į burną įsimesti ir nuryti. O paskui riebalai patys tirps, raumenys augs, viskas bus labai gerai. Žinoma, kad taip nebus. Kaip ir pirmu, taip ir antru atveju, norint, kad tokie preparatai veiktų, reikia pirmiausia stengtis su jais sugyventi, stengtis viską daryti, kad jie veikti. Nesitikėti stebuklų, nesitikėti ir kad jokio poveikio nebus. Poveikis bus. Tačiau daug ką atspindi pats pavadinimas „papildai“. Tai papildymas, priedas. Pastiprinimas to, ką jūs ir taip darote.
Viską nulemia genetika
Dar vienas mitas, leidžiantis panirti į komfortišką nieko nedarymą ir sau kenkimą – tai visko suvertimas genams. Tarsi tik jie, tik genai būtų kalti dėl to, kaip mes gyvename, ir kas mes esame. O juk tikrai ne tik genetika lemia mūsų kūno funkcijas. Daug svarbiau, kaip mes gyvename ir ką darome.
Sveikas kūnas ir sveika siela neturi nieko bendro
Šis mitas paprastai patinka tiems, kurie turi gerai išlavintą protą, tačiau nesirūpina kūnu. Kūnas yra mūsų proto namai, dėl to jis turi taip pat būti sveikas.