Pasibaigus egzaminų vajui, abiturientai jau šlamena ir prašymais stoti į vieną ar kitą aukštąją mokyklą, o kiti jau ir yra ten įstoję. Vieni humanitarai, kiti fizikai, o kažką domina buhalterinė apskaita Kaune. Jeigu norite tapti buhalteriais, turite turėti keletą svarbių savybių ir norą dirbti šioje srityje.
Kokių savybių reikės
Pagrindinės buhalterio savybės: tikslumas, matematinis mąstymas, logiškumas, greitis. Taigi, visi, kas mėgsta skaičius ir tvarką, galėtų galvoti apie tapimą buhalteriu. Aišku, tie, kurie mėgsta skaičius ir logišką, irgi būna skirtingi. Vieni labiau linkę į tvarkos palaikymą, kiti į netvarką, nes užsiima matematine kūryba. Pastariesiems labiau tinka mokslininko, profesoriaus, programuotojo ar fiziko specialybės. O štai buhalteris turėtų būti saikingas žmogus, nemėgstantis begalinės rizikos, ne apibrėžtumo, dievinantis taisykles ir jų laikymąsi. Jeigu atpažįstate ten save, nesmerkite savęs, kad neva nesate toks kūrybingas kaip kiti ar kad nedrąsus. Kažkas daro netvarką ir rizikuoja, kažkas viską sudėlioja į vietas. Pastarasis ir yra reiklus ir kruopštus buhalteris.
Dar buhalteriui svarbu ir noras domėtis naujovėmis, optimizuoti viską. Tik dėl begalinio tvarkos ir struktūros noro buhalteris įsisavins naujausias technologijas ar net paklos pagrindą dar naujesnėms, tobulesnėms. Kadangi R – Keeper yra tikrai ne vienintelė buhalterijos sistema, tai jau beveik sistema dinozaurė. Yra tikrai labai gerų naujų sistemų, tinkančių skirtingose vietose. Aišku, turite tinkamai įvertinti, ar tai pasiteisins jūsų tvarkomoje įmonėje, nes naudoti sistemas kainuoja, tad turi viskas atsipirkti. Tačiau, jeigu dirbate su labai didele įmone ir jaučiate, kad reikia buhalterio pagalbininko, gali būti, kad iš tiesų reikia tik papildomos naujos modernios sistemos, ir ją įdiegus viskas pasikeis.
Buhalterio kelias: kaip juo tapti
Pradėkime nuo mokslų. Vidurinėje jeigu mokotės tai, kas jums svarbu, galbūt nereikia net sakyti, kad stiprintumėte matematiką. Išlaikykite tuos egzaminus, o tada stokite. Galima stoti į kolegiją ir mokytis buhalterijos, tačiau kam stoti į ten, jeigu turite puikius balus? Tuomet galite stoti ir į universitetą, kur taip pat galėsite turėti reikiamus mokslus norint tapti buhalteriais. Baigę aukštąją matematiką būsite geriau vertinami negu tik buhalteriją kolegijoje, tačiau ir tas, ir tas tiks.
Karjeros galimybės paprastai prasidės nuo praktikos – nemokamo darbo. Kai jo gausite, galbūt jau ten galėsite įsidarbinti, o gal bandysite vėliau kitose įmonėse. Pamažu įsidarbinsite ten, kur labiausiai norite būti.
Gerą buhalterį rasti yra tikras iššūkis. Žmogus turi būti pasišventęs užtikrinti visus procesus, kad jie vyktų pagal planą, kad viskas būtų finansai būtų sutvarkyti. Žinoma, tai yra kiek monotoniškas darbas, tačiau kievienas procesas turi savų pliusų ir minusų.
http://www.terraproject.lt/procesai.aspx