Karatė yra galingas kovos menas, praktikuojamas jau šimtmečius. Tai puikus būdas ugdyti savidiscipliną, jėgą ir vikrumą bei mokytis savigynos meno. Karatė moko praktikuojančius karatistus kontroliuoti savo emocijas ir apskaičiuotai bei tikslingai reaguoti į fizines situacijas. Karatė ne tik skatina fizinį pasirengimą ir sveikatą, bet ir padeda ugdyti pasitikėjimą savimi ir savigarbą. Tinkamai mokant ir atsidavus, karatė gali tapti gyvenimo būdu ir atverti savigynos galimybių pasaulį. Karatė praktikavimas gali būti naudingas visiems – nuo vaikų iki suaugusiųjų – ir suteikti praktikuojantiems karatistams įrankių, kaip apsaugoti save ir aplinkinius. Karatė pagrindų mokymasis gali atverti daugybę galimybių kiekvienam, norinčiam įvaldyti savigynos meną. karate-shido.lt ir rinkos naujienos.
Karatė yra kovos menas, praktikuojamas visame pasaulyje. Manoma, kad karatė atsirado Indijoje, kur budistų vienuoliai sukūrė kovos techniką, vadinamą "Gedan-šu". Apie XIII a. budistų vienuoliai šį meną atvežė į pietų Kiniją ir pavadino jį "Shou-shan". Vėliau kovos meną išvystė Šaolino vienuoliai ir pavadino jį "Šor-fu". Japonai pakeitė pavadinimą į "Karate-do", reiškiantį "tuščios rankos kelią". XVII a. karatė atkeliavo į Japoniją, kur jį pritaikė samurajų kariai ir jis tapo jų kovos menu. Vėliau jis buvo pristatytas Vakaruose.
Karatė treniruočių nauda
Karatė treniruotės gali duoti daug naudos tiems, kurie nori išmokti šio meno. Daugelis žmonių pradeda karatė treniruotis dėl savigynos aspektų, tačiau greitai pastebi, kad šis kovos menas yra kur kas daugiau. Pradėjęs treniruotis žmogus pastebės, kad jis gali greitai išmokti naujų įgūdžių ir pagerinti bendrą sveikatą. Kai kurie karatė treniruočių privalumai yra geresnė psichinė sveikata, savidisciplina, jėga, vikrumas ir gebėjimas prireikus apsiginti.
Fizinė nauda
Karatė treniruotės yra puikus būdas pagerinti bendrą fizinę sveikatą. Praktikuojant karatė galima pagerinti lankstumą, jėgą ir ištvermę. Taip pat gali pagerėti medžiagų apykaita ir gebėjimas numesti svorio. Gerindami lankstumą ir jėgą, karatė treniruotės taip pat gali padėti pagerinti laikyseną ir pusiausvyrą bei sumažinti sąnarių skausmus. Reguliariai praktikuojant karatė galima net sumažinti kraujospūdį, todėl mažesnė tikimybė susirgti širdies ligomis.
Psichinė nauda
Karatė treniruotės gali turėti puikų poveikį psichinei sveikatai. Ji gali pagerinti kognityvines funkcijas ir gebėjimą susikaupti. Taip pat gali padėti sumažinti stresą ir nerimą. Reguliarios karatė treniruotės gali padėti tapti drausmingesniems, organizuotesniems ir labiau pasitikintiems savimi.
Psichologinė nauda
Karatė treniruotės gali turėti daug teigiamo poveikio žmogaus psichologijai. Tai gali padėti labiau pasitikėti savimi ir mažiau bijoti. Tai taip pat gali padėti žmogui jaustis mažiau pavojingam dėl fizinio smurto ir geriau apsiginti.