Apie vienas iš penkių Lietuvoje gyvenančių piliečių turi finansinių įsipareigojimų. Tai tik oficialūs skaičiai. Bet jei prie to pridėsime ir neoficialius įsipareigojimus giminėms, draugams ir net kitiems finansistams, tuomet šitas skaičius išaugs dramatiškai. Nieko nepakeisime, o ir turbūt neturėtume keisti: kreditai yra ir turbūt dar ilgai bus mūsų kasdienybės ir mėnesinių finansų skaičiavimo dalis. Kiekvieną mėnesį mūsų atlyginimų nebeužtenka, kad galėtume išgyventi, tęsti prisiimtų įsipareigojimų vykdymą ir dar pajausti gyvenimą.
Todėl mums pasidarė labai svarbu dar vienas dalykas, tai yra kaip minimizuoti savo išlaidas, ypač tas, kurios nėra būtinos. O kas galiau mažiau būtino nei palūkanų mokėjimai. Todėl pigiausių kreditų klausimas yra svarbesnis, reikšmingesnis ir aktualesnis nei bet kada anksčiau iki šiol. Tai nebuvo aktualu, kai paskolos ir kreditai nebuvo taip išplitę ir domino tik mažą ratą žmonių. Bet kaip ir sakėme prieš tai, greitieji kreditai labiau nei bet kokie kiti yra paplitę jau tarp daugelio Lietuvos šeimų.
Šioje statistikoje nereikėtų sumaišyti vieno dalyko: kai sakome, kad vienas iš penkių piliečių turi įsipareigojimų, tai mes turime omeny tik šiuo metu. Jei į situaciją pažvelgti holistiškai ir skaičiuoti ne šiuo metu turimus kreditus, o kiek žmonių vienu ar kitu metu, pvz. per pastaruosius 12 mėn., yra pasiėmę kreditą, tai pamatysime, kad tokių žmonių tikrai yra dauguma.
Bet svarbiausias klausimas: kaip ieškoti pigiausių kreditų? Paskolų palyginimas yra pats paprasčiausias atsakymas. Pasižiūrite į kreditų kainas, palyginate jas ir matote kur skolintis yra pigiausia. Bet jei norite ne tokio bendro patarimo, o kažko konkretesnio, tai galime pasidalinti ir tokia informacija. Pigiausi kreditai, skaičiuojant vidutinę paskolos palūkanų normą, yra teikiami tarpusavio skolinimosi platformose. Paskolos iš žmonių yra daugiau nei keliais procentais pigesni už greitus kreditus ar visas kitas paskolas, kurias galite naudoti vietoje jų. Bet net ir šioje erdvėje yra pasirinkimas: tokių platformų operatorių veikia bent trys, o gal net keturi. Jie smarkiai konkuruoja tarpusavyje, todėl net nenorėdami privalo žmonėms pasiūlyti kuo žemesnes palūkanas, kad pritrauktų klientų ir investuotojų į savo ratą.