Kompiuteriai neabejotinai mūsų gyvenimą padarė kur kas paprastesnį, tačiau jų evoliucijai prireikė nemažai laiko, o kuriant programines įrangas ne vienas žmogus ir žymus išradėjas atidavė visas savo jėgas bei daug sunkaus darbo. Tai, ką turime dabar – tai galutinis ir kone iki tobulumo išglūdintas rezultatas, tačiau dėti taško tikrai nereikėtų… Kompiuteriai ir toliau spartina savo greitį, gerina funkcijas bei diegia parametrus, kurie leidžia daryti dalykus, kadaise atrodžiusius neįmanomais. Tačiau nepamirškime ir įdomiosios bei smagiosios pusės. Nė neabejojame, kad yra faktų, kurių apie kompiuterius dar tikrai nežinojote…
- Žodis kompiuteris yra kilęs iš sąvokos „skaičiuoti“. Tačiau, nors išradimas buvo sukurtas norint pagerinti matematinių užduočių atlikimą, šiuolaikiniai kompiuteriai naudojami kur kas plačiau. Nepaisant to, bet kurios programos veikimas remiasi matematiniais ir loginiais skaičiavimais, o daugelis mūsų nė neįtaria, kokios sudėtingos funkcijos yra atliekamos kol mes naudojame vienokias ar kitokias kompiuterio funkcijas.
- Tik 10 proc. visos pasaulio valiutos – realūs banknotai. Visa kita yra laikoma kompiuteriuose.
- Ploniausias nešiojamas kompiuteris pasaulyje – Lenovo Yoga 3 Pro. Jo storis – 12,8 mm.
- Šiandien įprasta, kad kompiuteriai turi peles, kurios lengvina naudojimąsi jais. Bet ar žinojote, kad pirmoji kompiuterio pelė, išrasta 1964 metais, buvo pagaminta iš medžio?
- Kiekvieną mėnesį pasirodo daugiau nei 5000 naujų kompiuterių virusų.
- Jei atsirastų kompiuteriai, kurie būtų galingi kaip žmogaus smegenys, per sekundę jie galėtų atlikti apie 38 tūkst. trilijonų operacijų bei palaikyti daugiau nei 3580 terabaitų atminties.
- HP, „Microsoft“ ir „Apple“ turi vieną bendrą bruožą – visi jų kūrėjai savo veiklą pradėjo garaže.
- Paprastai žmogus sumirksi vidutiniškai 20 kartų per minutę. Kai jis žiūri į kompiuterio ekraną – žmogus sumirksi vos 7 kartus per minutę.
- Namas, kuriame gyvena Bilas Geitsas, buvo suprojektuotas naudojant „Macintosh“ kompiuterį.
- Pirmasis 1 GB kietasis diskas prekyboje atsirado 1980 metais, o jo kaina siekė 40 tūkst. dolerių.
- Apie 80 proc. elektroninių laiškų, kurie išsiunčiami per dieną, nukeliauja į šlamšto skyrelį.